Koopmans

Koopmans

Już od prawie 130 lat P.K. Koopmans Lakfabrieken BV są synonimem wysokiej jakości malowania. Około roku 1885 pierwsza generacja Koopmans, Klaas Piet Koopmans, rozpoczęła mieszanie farby dla swoich kolegów, malarzy. Było to takim sukcesem, że zaczął się zwiększać popyt na jego farby, tym samym fabryka w Ferwert stała się faktem. Potem przyszły jeszcze trzy pokolenia Koopmans, które prowadziły fabrykę.

Już od ponad wieku opracowywane są i produkowane różne farby. I tak od początku produkowany jest środek do usuwania powłok. Poza tym Koopmans znany jest z farb na bazie oleju lnianego. Od powstania do dnia dzisiejszego robi się farby na bazie naturalnego oleju lnianego, tak jak Perkoleum, najbardziej znana linia produkcyjna firmy Koopmans. Została opracowana w latach 70 poprzedniego wieku przez trzecią generację Koopmansów. Spowodował, że Perkoleum stało się znane w całej Holandii. Na początku lat 90 Koopmans wprowadził przyjazny środowisku środek mocno, impregnujący Ecoleum.

Przez połączenie klasycznych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych udało się firmie Koopmans stworzyć kombinację, która wykorzystuje zalety obu składników – pozytywne, bo naturalne, właściwości zabezpieczające oleju lnianego oraz zdolność żywic alkidowych do znacznego przyspieszania czasu schnięcia powłoki. Dzięki temu produkty marki Koopmans doskonale chronią drewno przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalną strukturę drewna, pozostawia trwałą, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię.[Rozmiar: 2348480 bajtów]